Головна | RSSЧетвер, 25.04.2024, 06:43

Головна » Файли » Центр дитячої дипломатії » Форум

Центр дитячої дипломатії
[ ] 25.08.2009, 18:18

Ми живемо у складному світі, який вимагає глобального бачення багатьох проблем, нестандартного мислення та оригінальних рішень. Доля нашого світу, нашого майбутнього залежить саме від молоді, яка не обтяжена стереотипами і забобонами, яка здатна приймати креативні рішення.

У 2005 році в навчально-виховному комплексі ім. Л.І.Бугаєвської за ініціативи представників учнівського Парламенту був створений Центр дитячої дипломатії, як філія міжнародного центру народної дипломатії імені Яна Казимира, що працює в офісі Асоціації сприяння міжнародному бізнесу та розвитку, президентом якої є Андрій Васильович Мельник – наш надійний партнер і духовний наставник.

Завданням Центру дитячої дипломатії є:

- поширення знань про різноманітні країни світу,

- вивчення культурних надбань народів світу,

- встановлення та розвиток дружніх стосунків з міжнародними й регіональними молодіжними організаціями, дитячими установами,

- поширення знань про міжнародні стандарти з прав людини, дитини,

- виховання учнівської молоді у дусі спільних європейських цінностей.

Молоді дипломати нашого центру є активними учасниками вікторин з історії, географії, економіки різних країн, що проводяться посольствами іноземних держав в Україні за підтримки Асоціації сприяння міжнародному бізнесу та розвитку. Першопрохідцем у цьому виді діяльності стала Кулієва Тетяна ще у 2004 році, яка перемогла у вікторині з історії, географії, економіки Індонезії.

Цикуров Денис у 2005-2006 роках неодноразово отримував гран-прі за найкращі знання з історії, географії та економіки В'єтнаму, Республіки Куба та Польщі.

Краснопір Руслана стала призером вікторини про Словаччину. Манько Максим у цій же вікторині переміг у номінації "Найкраще оформлення роботи"(2007).

Неклега Владислав та Манько Максим стали призерами вікторини з історії, географії та економіки Естонії (2007). Лісіцина Аліна  - переможець вікторини з історії, географії та культури Білорусі (2007).

Загарова Анна отримала гран-прі за найкращі знання культури та звичаїв В'єтнаму.

Члени Центру дитячої дипломатії відвідують круглі столи за участю послів іноземних держав, які організовує Асоціація сприяння міжнародному бізнесу та розвитку. Приємно відзначити і той факт, що Посол Республіки Словаччина пан Урбан Руснак безпосередньо завітав до нашого навчального закладу, про що свідчать його теплі побажання у візитаційній книзі Центру дитячої дипломатії.

Для встановлення дружніх дипломатичних зв'язків учні навчально-виховного комплексу у 2007 році в складі делегації від нашого міста відвідали республіку Білорусь, де був підписаний договір "Про дружбу і співробітництво" між містом Жодіно та Комсомольськом.

Такою ж плідною та цікавою виявилася і поїздка до Республіки Словаччина, організована за сприяння АСМБР.

У рамках діяльності центру дитячої дипломатії наша команда щорічно бере участь у регіональному форумі "Модель ООН, Україна, Кривий Ріг". З першої ж спроби ми стали переможцем у номінації "Краща команда турніру"(2004). Участь у молодіжному форумі допомогла подивитися на світ зовсім іншими очима. У 2007 році ми знову були визнані як краща команда "VI регіональної конференції старшокласників "Модель ООН. Україна. Кривий Ріг. 2007", яка на сьогодні вже набула статусу всеукраїнської.

Проблема євроатлантичної інтеграції теж хвилює юних дипломатів НВК. Свої погляди на взаємовідносини Україна-НАТО ми висловлюємо у Всеукраїнському конкурсі "Безпечна Україна. Безпечна Європа. Безпечний світ". Одним із переможцев цього конкурсу у 2007 році став учень нашої школи – Микола Шевчук.

Центром дитячої дипломатії у 2006 році була започаткована практика проведення Всеукраїнського форуму учнівської молоді "На шляху до Європейського дому". З тих пір НВК ще тричі гостинно зустрічав учасників цього грандіозного дійства .

Учасники Форуму, які представляють різні регіони України (Миколаїв, Кривий Ріг, Сімферополь, Київ, Полтаву, Бердянськ, Кременчук, Черкаси), протягом двох днів активно включаються у процес підготовки молодих дипломатів. Зустріч з послом Нігерії, семінари-тренінги, інтелектуальні ігри, лабіринти допомагають молоді підготуватися до життя у Європі.

Отже, завданням Центру дитячої дипломатії є не просто дати молоді знання про Європу, а й підготувати її до життя в Європі. Адже широко розгорнута в останні роки діяльність європейських країн, спрямована на те, щоб зробити узгодженими системи вищої освіти цих країн, торкнулася й України. Центр дитячої дипломатії є також одним із інструментів формування в Україні молодіжного освітнього середовища як генератора майбутніх кардинальних суспільних змін.

Категорія: Форум | Додав: rude_nata
Переглядів: 2039 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0 |