Головна | RSSСубота, 20.04.2024, 02:52

Головна » 2012 » Травень » 03

Основою ефективного й якісного забезпечення організацій і підприємств кадрами необхідних професій і кваліфікацій є профорієнтаційна робота серед учнів загальноосвітніх навчальних, які в сучасних умовах відтворення робочої сили є основним джерелом поповнення трудових ресурсів будівництв і промислових виробництв.

В умовах багатогалузевого народного господарства випускникові школи непросто уявити собі потреби виробництва в кадрах тих або інших професій, реальні можливості працевлаштування або продовження навчання, специфіку різних професій, правильно оцінити свої здібності. У наш час існує більше 40 тис. професій: вищі навчальні заклади ІІІ-ІV рівня акредитації готовлять фахівців з 340 професій, вищі навчальні заклади І-ІІ рівня акредитації (технікуми) – з 450, професійні ліцеї – з 1100 професій. Щорічно народжується більше 500 нових професій, причому природне відмирання старих професій відбувається повільніше, ніж виникають нові.

У той же час результати численних досліджень свідчать про те, що продуктивність праці працівників, які за своїми якостями відповідають вимогам професії, у середньому на 20% вище, ніж у тих, хто таким вимогам не відповідає, а близько 40% працівників, що змінюють місце роботи, – це ті, хто обрав роботу не за здібностями. Тому організація професійної орієнтації молоді виступає важливою умовою підвищення ефективності діяльності організацій і підприємств.

З метою орієнтації учнів навчального закладу на отримання професій гірничо-металургійного та технічного направлення, необхідних для роботи на ВАТ "Полтавський ГЗК", "Єристовський ГЗК", "Беланівський ГЗК"; залучення учнів до процесу ознайомлення з професіями ПГЗК, із роботою окремих підрозділів комбінату шляхом переходу від пасивних учасників заходу до активних в НВК ім. Л.І. Бугаєвської протягом березня-квітня 2012 року було реалізовано проект "Стань працівником ПГЗК на один день"

Переглядів: 569 | Додав: rude_nata | Дата: 03.05.2012 | Коментарі (0)

«  Травень 2012  »